Profesor Helena Ostrowicka wyróżniona nominacją Rady Narodowego Centrum Nauki do AcademiaNet

Profesor Helena Ostrowicka, dziekan Wydziału Pedagogiki i kierownik Katedry Metodologii Badań i Studiów nad Dyskursem, została wyróżniona nominacją Rady Narodowego Centrum Nauki do AcademiaNet - European Database of Outstanding Women Academic.

AcademiaNet to prowadzony przez Swiss National Science Foundation (SNSF) światowy portal wiedzy o kobietach w nauce, które charakteryzują się nie tylko wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanej dziedzinie nauki, ale również niezależnym przywództwem. Dołączenie do AcademiaNet jest możliwe jedynie przez nominację jednego z 43 organizacji partnerskich SNSF, zgodnie ze ścisłymi kryteriami selekcji. W ramach polskich instytucji nominacje przyznawane są przez Narodowe Centrum Nauki i Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, a kryteriami wyboru są m.in. wybitne osiągnięcia naukowe i ponadprzeciętne umiejętności przywódcze. Nie ma możliwości aplikowania do AkademiaNet bezpośrednio.

Prezentacja sylwetki naukowej Profesor Heleny Ostrowickiej w bazie AcademiaNet jest nie tylko wyróżnieniem, ale również doskonałą okazją do promocji badań prowadzonych na naszym Uniwersytecie i rozwoju nowych inicjatyw w ramach międzynarodowej współpracy.

Profesor Helena Ostrowicka pozuje uśmiechnięta do zdjęcia na tle wnętrza uczelni

Gratulujemy!