Uczestnicy Ogólnopolskiej Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej Uczestnicy Ogólnopolskiej Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej za nami

W dniu 11 kwietnia 2024 r. odbył się III etap (centralny) tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej. Do testu wiedzy przystąpiło 47 uczestników z całej Polski, wyłonionych w poprzednich etapach Olimpiady.

Rywalizowali ze sobą reprezentanci 19 szkół, w tym m.in: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. św. Józega Kalasancjusza w Poznaniu.

Na gali finałowej prowadzonej przez dr Katarzynę Łubiech ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom i laureatom.

I miejsce zajęła Natalia Dominika Chaładaj z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi, bedąca pod opieką merytoryczną Magdalena Łabaniec-Watały.

II miejsce zajęła Amelia Maria Matuszak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, będąca pod opieką merytoryczną Anny Pędzich-Kuszel.

III miejsce zajęła Emilia Budrewicz z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu będąca pod opieką merytoryczną Bożeny Kmiecik.

Ponadto podczas uroczystości wręczono następujące nagrody:

• Hannie Rodak - nagrodę Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za plakat pt. "Rudysty - małże okresu kredy"
  • Mai Bernatajtys - nagrodę Uczestników za plakat pt."Zdrowie przy drodze"
  • Aleksandrze Rydz - nagrodę Nauczycieli za plakat pt. "Fenomen w świecie flory - rośliny mięsożerne".

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pełna relacja z wydarzenia w załączniku.