Zosia pozuje na tle Biblioteki Głównej Zosia pozuje na tle Biblioteki Głównej

Zofia Dessoulavy-Śliwińska: W filozofii doszukuję się źródła inspiracji dla działalności artystycznej

Studia filozoficzne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gwarantują rozwinięcie horyzontów myślowych i ułatwiają odnalezienie się w dzisiejszej rzeczywistości. Studenci na zajęciach uczą się umiejętności krytycznego i twórczego myślenia, którą nabywają podczas poszukiwania odpowiedzi na różne pytania. Filozofię łatwo połączyć także z innymi pasjami. Doskonałym przykładem w tej kwestii jest Zosia Dessoulavy-Śliwińska, studentka I roku, która jak sama mówi: „Doszukuję się w filozofii źródła inspiracji dla działalności artystycznej”.

Zosia pozuje do zdjęcia na tle czerwonej cegły przed Biblioteką Główną

Kiedy zaczęłaś się interesować filozofią?
Filozofią zaczęłam interesować się w wieku 14 lat, gdy moi rodzice zapisali mnie na zajęcia dodatkowe. Jednak dopiero na drugim roku studiów muzycznych – instrumentalistyce, zdecydowałam się na równoczesne podjęcie nauki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Co Cię do tego skłoniło?
Był to przypływ potrzeby poszerzania własnych horyzontów. Wtedy zdecydowałam się na rozpoczęcie studiów filozoficznych, co, wkrótce okazało się wspaniałą decyzją. Kierunek ten pozwala na rozwijanie nieszablonowego myślenia poprzez zgłębianie rozmaitej problematyki.

I jak Ci to pomaga w Twoich studiach muzycznych?
W filozofii doszukuję się źródła inspiracji dla działalności artystycznej, a zdobyta wiedza, szczególnie w zakresie estetyki, dopełnia informacje zdobyte na zajęciach z literatury i historii muzyki. Dodatkowo wzrost świadomości estetycznej pozytywnie wpływa na umiejętności wykonawcze.

Czyli wszystko ze sobą doskonale współgra?
Tak. Czas, który dotychczas spędzałam głównie na czytaniu nut, obecnie dopełniam literaturą tekstów filozoficznych, co przekłada się na moje poczucie samorozwoju.

Cieszymy się, że odnalazłaś drogę dla siebie. Czy masz jeszcze jakieś pasje?
Dziękuję. Interesuję się również sportem, przede wszystkim lekkoatletyką, a także lubię rysować – jednak to muzyka i filozofia zajmują największe miejsce w moim życiu.

Dziękujemy za ten wywiad. Życzymy wielu sukcesów.

UKW - miejsce dla ludzi z pasją!

Rekrutacja UKW