Wydział Mechatroniki

Kierunki studiów

Wydział Mechatroniki prowadzi kierunek studiów Mechatronika I i II stopnia, a od nowego roku akademickiego uruchomiony zostanie nowy kierunek studiów we współpracy z Wydziałem Prawa i Ekonomii – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (ZiIP). Ponadto Wydział Mechatroniki ściśle współpracuje z Wydziałem Informatyki, a pracownicy Wydziału Mechatroniki prowadzą liczne zajęcia na kierunkach Informatyka, Socjoinformatyka i Kognitywistyka.

Kierunek studiów Mechatronika I° prowadzony jest jako studia inżynierskie o profilu ogólnoakademickim w trybie stacjonarnym (3,5 roku, 7 semestrów, 2490 godzin) i niestacjonarnym (4 lata, 8 semestrów, 1427 godzin). Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera mechatroniki. Od drugiego roku kształcenie prowadzone jest w dwóch modułach zajęć do wyboru: Inżynieria Systemów Bezzałogowych oraz Mechatronika Przemysłowa i Produkcyjna. Więcej informacji można znaleźć na stronie  rekrutacji.

Kierunek studiów Mechatronika II° prowadzony jest w trybie stacjonarnym (1,5 roku, 3 semestry, 945 godzin). Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra mechatroniki. Kierunek należy do obszaru kształcenia w zakresie nauk technicznych i jest powiązany z takimi kierunkami studiów jak: mechanika, mechanika i budowa maszyn, elektronika, informatyka, automatyka, robotyka, telekomunikacja. Od drugiego semestru kształcenie prowadzone jest w dwóch modułach zajęć do wyboru: Projektowanie mechatroniczne i technologie 3D oraz Systemy pomiarowe i diagnostyczne.  Więcej informacji można znaleźć na stronie rekrutacji

Kierunek Mechatronika jest dofinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego Plus 2021-2027 na realizację projektu „Nowoczesny inżynier dla branż kluczowych” (FERS.01.05-IP.08-0075/23)

 

Kierunek studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji I° prowadzony jest jako studia inżynierskie o profilu ogólnoakademickim w trybie stacjonarnym (3,5 roku, 7 semestrów, 2490 godzin) i niestacjonarnym (4 lata, 8 semestrów, 1427 godzin). Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera zarządzania i inżynierii produkcji. Od drugiego semestru kształcenie prowadzone jest w dwóch modułach zajęć do wyboru: Zarządzanie produkcją w systemach ERP oraz Systemy CAD/CAM. Więcej informacji można znaleźć na stronie rekrutacji

Kierunek ZIiP objęty jest dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).